Tanösvény bejáró séta

MEGHÍVÓ

Tanösvény bemutató sétára és a Pilisi Parkerdő Zrt. tájékoztatójára,

2012 április 28-án, szombat délelőtt

Az elmúlt hónapokban a Kokukk Egyesület munkájának egyik fontos területe volt a Pilisi Parkerdőgazdasággal folytatott tárgyalás. Ennek kettős célja volt. Egyrészt a tanösvény körüli, végvágásra kijelölt erdőterületből igyekeztünk minél nagyobb hányad megmaradását elérni. A távlati cél pedig az volt, hogy elérjük a faluval határos további erdőrészleteknek egy olyan művelését, amely minél közelebb van a folyamatos erdőborítottság ideáljához. A Pilisi Parkerdőgazdaság nyitott volt rá, hogy a helyi lakosság igényeit figyelembe véve módosítsa gazdálkodási terveit. Lassan kialakul egy kompromisszum, amelyet szeretnénk megismertetni a telkiekkel.

Április 28-án, szombaton délelőtt tanösvény-bemutató sétánk ezért kiegészül a formálódó erdőkezelési koncepció bemutatásával. A rendezvényt így most a Pilisi Parkerdőgazdaság Zrt-vel közösen szervezzük. A program 10 órakor kezdődik az erdőszélen, a tanösvény nyitótáblájánál. A tanösvény bejárása után a KoKukk és az erdészek bográcsos ebéden látják vendégül a résztvevőket. Itt vendégünk lesz Keszléri József és Lampert Zsolt, a Budakeszi Erdészet vezetője ill. termelési főmérnöke, és várhatóan Lomniczy Gergely, a PP Zrt. szóvivője, így a résztvevők minden kérdésre, aggályra, kifogásra a legilletékesebb forrásból kaphatnak választ. Bár az időpont nem ideális, mert egy hosszú hétvége első napja, arra biztatunk minden érdeklődőt, hogy ha lehetősége van rá, éljen a rendkívüli lehetőséggel! Egyúttal arra kérjük a résztvevőket, hogy hozzanak magukkal tányért, evőeszközt és poharat, hogy legalább egy ilyen rendezvényen ne keletkezzen egy nagy zsák hulladék!

KoKuKK Egyesület