Dunamenti németek öröksége

Dunamenti németek öröksége

Tisztelt   Vezetőség!

Tárgy: ?A  dunamenti  németek  öröksége? c.  összefoglaló

Magyarország  egyik  legjelentősebb   vonzereje  az  ezeréves  kultúra.  Az  ország legjelentősebb  látnivalói   mind   kapcsolódnak  valamilyen  módon  a  kulturális/bor- és gasztrotúrizmushoz. E  vonzerőket  tekintve  Magyarország  jó  helyet  foglal el  a  világ  turizmusában,  különösen   épített - és  tárgyi   örökségünk  ismert   és  elismert.  Ennek  egy   igen  jelentős  részét   képezi  ?  turisztikai  szempontból  is -a  betelepült,  zömében  dunamenti   németek   gazdag   hagyatéka.Ennek  promócióját,  turisztikai  hasznosítását   azonban  még  dinamikusabbá   kell  tenni,  ezért  az  eredményesebb  ?láttatás?  érdekében   2010. évben  megjelentettünk egy   összefoglalót  ? Németek  a  magyar  történelemben.  A ?sváb?  örökség  Magyar-országon?  címmel.  A  magyar - német  nyelvű  könyv  - a  történeti  összefoglaló  mellett  -  túrákra,  kirándulásokra   is   invitálja  olvasóit  a  tematikus  útvonalak  bemutatásával. E  történelmi  örökség  turisztikai   lehetőségeinek  minél  hatékonyabb  kiaknázása  érdekében,  szeretnénk  e  könyvet  bővített  formában   is  megjelentetni,  annak  érdekében  az  összes  érintett   települést  -  egyedi  értékeivel  együtt -  immáron  összegezve  tudjuk  a  bel-és külföldi  turisták,  érdeklődők  számára   is  hozzáférhetővé  tenni.

Ezért  a  következő  programot   indítottuk  el  a  tavasz  folyamán: az említett  kiadványt  postai  úton  elküldjük  az  e-mailben  vagy  telefonon  jelentkezőknek,  melynek  ára: bruttó  3250.-Ft.

Amennyiben  támogatni  kívánják  a  bővített  anyag  megjelenését,  akkor  kérjük,  hogy egy  kicsit  nagyobb  összeggel,  azaz  bruttó   12 000.- Ft-tal  támogassák  a  programot. (Közhasznú  alapítványként  az  összegekről   ún. Támogatási  Igazolást  állítunk  ki,  mely  adóalap  csökkentő  tétel,  mind  magánszemélyek,  mind  pedig  gazdasági  társaságok  számára.)

Továbbá  kérjük,  hogy  ha   meg  is  szeretnének  jelenni   1/1  oldalas  hirdetéssel   a kiadványba,  akkor  jelezzék  a  nyomdai  részletek,  paraméterek   végett. Ezenkívül   igényes   és   invitatív   fotókat   is  szívesen  veszünk  az  új  könyv   minél  teljesebbé  tételéhez!

Budapest,  2012. április  3.

Üdvözlettel,

Szabó Krisztina                                                     Gáspár Olivér

elnök                                                             kuratóriumi elnök

Kulturális  Turisztikai  Tanács                     Alapítvány  az  Emberi  Értékekért